קנסות תעבורה

כל מה שרציתם לדעת על קנסות תעבורה, מי נותן אותם והאם אפשר לבטלם.

מהם קנסות תעבורה?

קנסות תעבורה הם קנסות הניתנים בגין ביצוע עבירת תנועה שאינה מוגדרת כעבירה המחייבת הזמנה מיידית לדין. במקרה כזה מבצע העבירה יקבל קנס במקום או בדואר, ויידרש לשלם את הקנס בתוך 90 יום.

האם חלה חובת תשלום או שיש ברירה אחרת?

אדם שאינו רוצה לשלם את הקנס, יוכל להגיש ערעור על מתן הקנס בתוך תקופה של 30 ימים בלבד. במקרים כאלה כדאי מאוד להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום של דיני תעבורה, אשר ישמע את תיאור נסיבות המקרה ממבצע העבירה, לכאורה, ויחליט האם יש מספיק ראיות שיאפשרו לו לבטל את הקנס או לפחות להפחית את הסכום שהוא נדרש לשלם. במקרה של הגשת ערעור – יוזמן המערער לבית משפט, שם יצטרך להוכיח את טענותיו.

מתי מומלץ להגיש ערעור בגין קנסות תעבורה?

קנסות תעבורהישנם מספר מצבים בהם קיים סיכוי סביר לקבל זיכוי במשפט המתקיים בגין עבירת תעבורה:

  • חומרת העבירה – במקרים של עבירה המוגדרת כעבירה קלה המתבצעת על ידי אדם שלא קיבל בעבר דוחות תעבורה – יש סיכוי גדול יותר לקבל זיכוי בבית המשפט.
  • קריאות הדוח – במקרה שבו לא ניתן לקרוא את כתב ידו של השוטר שכתב את דוח התעבורה, יש סיכוי מאוד גדול לזיכוי במשפט. זאת משום שעל פי החוק אדם המקבל קנס חייב להבין בגין איזו עבירה הוא קיבל אותו, ואם הוא לא מבין את הכתב הוא תמיד יכול לטעון שהוא לא יודע איזו עבירה ביצע ולבקש לבטל את הדוח. אם גם השוטר עצמו לא יבין את מה שכתב ומתוך הנחה שהוא לא יזכור בדיוק את המקרה המסוים הזה שכן הוא מחלק הרבה דוחות תעבורה – סביר מאוד להניח שהשופט יפסוק זיכוי למערער.
  • מקרה חירום – אדם שנסע במהירות החורגת בהרבה מהמהירות המותרת וקיבל קנס בגין עבירת תעבורה למרות שעדכן את השוטר בנסיבות האירוע – יוכל להגיש ערעור על הקנס, ויכול מאוד להיות שיזוכה באופן מלא בבית המשפט.

ישנם מצבים נוספים בהם יש סיכוי גדול שערעור על קנסות תעבורה יתקבל בבית המשפט ויביא לביטול מלא של הקנס או לפחות להפחתת הסכום לתשלום.

משרד עורכי דין לויתן-פאלוך – התמחות בדיני תעבורה

משרד עורכי דין לויתן-פאלוך מתמחה במתן ייעוץ משפטי וליווי משפטי בתחום דיני התעבורה בכלל ובתחום קנסות תעבורה בפרט. צוות המשרד מונה עורכי דין מוסמכים ומנוסים הבקיאים בתחום ומספקים לכל לקוח ייעוץ מקצועי וליווי צמוד לאורך כל הדרך, מתוך מטרה להשיג את הטוב ביותר עבורם.

לקבלת מידע נוסף ולקביעת פגישת ייעוץ בנושא ביטול או הפחתה של קנסות תעבורה – צרו עמנו קשר: 03-5701111 או השאירו פרטים בטופס הצור קשר באתר.